lily luik

lily luik

Tere tulemast!
Eesti tuntuimad kolm õde on vist küll Tallinna vanalinnas seisvad mitusada aastat vanad hooned, kuid Eesti kuumimad kolm õde oleme kahtlemata meie – Tartus sündinud kolmikõed Luiged. Kolm graatsiat – Leila, Liina ja Lily – identsed, elurõõmsad, kiired ja ilusad! 🙂
​Oleme täiskohaga sportlased, armastame jooksmist ning põhialaks on maraton – 42,195km.
Alustasime jooksmisega 2010 aastal, oleme kiireimad maratonikolmikud maailmas ja Eestis. 2016 aasta suurimaks eesmärgiks on jõuda Rio de Janeiro Olümpiamängudele. Usume – Impossible is nothing – nagu ütleb tunnuslause meie tuntuima toetaja Adidase sulest.
​Trio to Rio

lily luik

Lily – “Younger and cuter” – pesamuna, oskab 3 palliga zonglöörida ja poiste moodi valjusti vilistada.

Lisaks jooksmisele teeme palju ujumis- ja rattatreeninguid. Jooksmine on meie ala, vanemad on öelnud, et lapsena me ühest kohast teise ainult jooksime, hüüdes: “Jooks, jooks, jooks!” Kolmekesi oleme üksteisele toeks. Võistlustel, kui keegi meist peab raja ääres kaasa elama, on ikka närv sees, nagu oleks ise võistlustules, kuid koos rajal olles on igaüks enda eest väljas, kõik ihkavad võita. Sarnaseid võistlusriideid kandes tekitame pealtvaatajates palju elevust ja huvi. Pärast Zürichi EM maratoni kuulsime, kuidas pealtvaatajad olid küsinud ja imestanud, et alles see tüdruk jooksis siit mööda, kuidas ta nii kiiresti juba tagasi. 🙂

Leila õest: sooja südamega parim pisem õde. Suudab ja oskab kõike: teha sporti, tantsida, laulda, maalida, küpsetada, breikida, vilistada ja olla ilus. 🙂 Meenub seik kui tantsuaastatel saime tuttavaks breikaritega, kellega hängides saime selgeks nii mõnegi keerulisema triki, millega siiani eputame, nt. Liina ei oska. 🙂 Lily hoiab siiani õdede rekordit – läbinud kõige rohkem maratone.

​Liina õest: kõige pisem ja rõõmsameelsem, väga kohusetundlik. Ta armastab kaua magada, kooliajal oli tema viimane, kes üles sai. Talle meeldivad loomad, eriti kassid. Õe kireks on maalimine, tema kodus võiks varsti kunstigalerii avada. Lisaks meeldib talle kokata, küpsetades on kogu elamine meeldivaid lõhnu täis. Ta on mulle parimaks sõbrannaks. Naerust pakatav õde paneb mindki alati naeratama.

Liina – “Stuck in the middle” – sündinud pool h hiljem kui Leila, õdedest eristab sünnimärk lõual ja tattoo käsivarrel – kolm lendavat luike.

Põhikooli ajal käisime 4 aastat muusikakoolis, Leilaga mängisime viiulit ja Lily tsellot. Karstime sel ajal avalikult esineda, põlved hakkasid publiku ees värisema. Lilyl vedas, et tsellot mängis, ta sai istuda ja põlvevärinat polnud näha. 🙂 Lisaks õppisime aasta klaverimängu, oskasime mängida üht lugu kuuekäeliselt. Oleme töötanud 10 aastat suviti rannavalves vetelpäästjatena. Kord olime õdedega samal päeval, erinevates randades tööl. Üks ranna külastaja, kes ei teadnud, et me kolmikud oleme, imestas, kuidas ta kohtab sama inimest mitmes rannas. Rannavalest meie jooksutee alguse sai.

Lily õest: Liina on mulle parim sõbranna. Ta armastab shopata, mis on hea, siis leian endalegi tema ostude hulgast midagi uut selga. Meil on sarnane maitse, kord teineteise teadmata avastasime hiljem, et olime ostnud sarnased riided. Otsustamisega läheb tal aega, nagu kaaludele omaselt võib üks otsus kiirelt muutuda teiseks. Ta armastab hullumööda treenida, unustades ennast tundideks jõusaali või jooksurajale. Liinale meeldib Eesti ja 90ńdate muusika, ta armastab pühapäevaseid pannkoogihommikuid hunniku jäätisega.

Leila õest: super särasilmne parim väiksem õde. Eristub meist kolmest lihtsamalt, olles alati tahtnud ka natuke erineda, valides kleidi, millel erinevat värvi nööbid või lasknud juukseid lühemaks lõigata. Ka gümnaasiumi ja ülikooli astudes otsustas Liina teist teed minna. Ta tunneb erinevaid tantsustiile, nagu ballett, showtants, moderntants, jazz ja rahvatants. Tahab teha alati rohkem kui vaja, nii ka treeningutes ning on meist kõige hullem hilineja. 🙂 Liina käes on õdede jooksurekordid 100m, 200m ja 400m ning ujumisrekord – 7 km ajaga 2h25′.

Leila – “Older and wiser” – sündinud esimesena, vasakukäeline ja kasvult õdedest paar cm pikem.

Lapsepõlv möödus sageli maal vanaema juures. Aitasime õdedega vanaema põllu- ja aiatöödes ning veetsime palju aega värske õhu käes mängides, naerdes ja lauldes. Koos õdedega polnud kunagi igav. Maal kasvamine aitas meil saada füüsiliselt tugevaks, sitkeks ja töökaks, mis on suureks plussiks praegusel sporditeel.

Lily õest: sarnaselt minuga on ta lõpetanud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli bioanalüütiku eriala ja talle meeldib kunstiga tegeleda. Leila armastab oma tube mitu korda ümber kujundada, igaks aastaajaks on uued lemmiktoonid ja disain. Ta on mu parim sõbranna, keda usaldan täielikult, mõnikord oleme koolis teineteise eest töid vastanud. Lemmik magustoit on kahtlemata jäätis, sageli pärast maratoni teeme kodus vahlveid, naudime magusat ja naerame palju.

​Liina õest: ta on mulle parimaks sõbrannaks, kellele saan usaldada kõik oma mured ja rõõmud. Enamasti on tema see, kes ütleb välja, mida mõtleb, olles kõige konkreetsem. Positiivsusest nakatav õde, kellega koos naerame palju. Kunstikirega õde on kodus seinadki täis maalinud.

lily luik

Photos of the lily luik

lily luik

Leave a Reply